Okna PCV Warszawa – kiedy warto wymieni

Okna PVC od wielu lat są alternatywą dla okien drewnianych. Są modne, funkcjonalne, szczelne i łatwe w czyszczeniu. Niekiedy jednak trzeba je wymienić na nowe. Przedstawiamy w tym artykule kiedy powinno się to zrobić.

Okna PVC – zalety

Okna PVC to odpowiedni stosunek jakości do ceny. Ponadto, okna te mają całą listę innych zalet. Przede wszystkim są szczelne i odporne na utratę ciepła lub działanie czynników atmosferycznych. Nie są wrażliwe na negatywne działania grzybów czy owadów. Co istotne dla wielu klientów, nie wymagają konserwacji. Są też odporne na zniszczenia czy zarysowania, w tym także na ogień. Wiele pań domu ucieszy także fakt, że okna PVC są łatwe w czyszczeniu. Często producent okien PVC, chcąc podkreślić jakość swojego produktu, udziela na niego wieloletnią gwarancję (zwykle 20- lub 30-letnią, ale czasem nawet 50-letnią).

Okna PVC Warszawa – rodzaje

Okna PVC kojarzą nam się zazwyczaj z oknem dwu- lub trzyszybowym w klasycznej białej ramie. Do wyboru jednak jest o wiele więcej kolorów ram – od szarości, przez brąz, aż po czerń czy zieleń. Oprócz tego, jeśli marzą Ci się drewniane okna, ale nie chcesz wydawać aż tylu pieniędzy, możesz zamówić okna ze specjalną okleiną, która skutecznie imituje drewno. Co więcej, możesz mieć inny kolor okien od wewnątrz, a inny od zewnątrz.

Rozmiar również jest kwestią indywidualną w przypadku zamawiania okien – z łatwością znajdziesz na rynku okna w różnych rozmiarach lub wykonane na wymiar. Są to więc okna zarówno malutkie aż po duże, przesuwne okna tarasowe w nowoczesnej stylistyce.

Wymiana okien w Warszawie

Zdarza się niekiedy, że konieczna jest wymiana okien. Dzięki temu poprawi się termoizolacja budynku, zwiększy się komfort, trwałość i bezpieczeństwo. Nowoczesne okna mają także możliwość zamontowania specjalnego zabezpieczenia otwarcia przez dzieci.

Często okna ulegają zwykłemu niszczeniu i zaczynają wyglądać nieestetycznie. Może się też zdarzyć, że zaczną być trudne w otwieraniu i zamykaniu, a usterki tej nie da się naprawić. Innym powodem, dla którego wymienia się okna jest chęć poprawienia izolacji akustycznej (tu pomogą szyby dźwiękochłonne) lub co ważniejsze – izolacji termicznej. Ostatecznie doprowadzi to do oszczędności energii. Ponad wszystko, jeśli widzisz, że rama okienna się wypacza, to najwyższy czas na wymianę okna. Najlepiej wymieniać okna wiosną lub latem, ewentualnie jesienią.