Pomoc dla młodych w kryzysie psychicznym

Jaką pomoc oferuje Warszawa dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym?

Problemy natury psychologicznej lub psychicznej to temat, który w ostatnich latach stał się przede wszystkim naturalny. To dobra wiadomość, ponieważ coraz częściej sięgamy po porady specjalistów i dbamy o nasze lepsze samopoczucie. W Warszawie nie brakuje również form wsparcia psychologicznego i psychoterapetycznego dla młodych mieszkańców. Gdzie dzieci i młodzież mogą szukać pomocy w kryzysie psychicznym? 

Młodzi warszawiacy m.in. w kryzysie psychicznym nie są pozostawieni sami sobie. Zapewnioną mają bowiem opiekę specjalistów, którzy udzielają pomocy w miejskich przychodniach oraz szpitalach. Ponadto w każdej z placówek oświatowych zapewniono opiekę psychologa lub pedagoga, gdzie uczniowie mogą liczyć na wsparcie. 

Młodzi, ale również i ich bliscy skorzystać mogą także z programu “Szkoła dobrostanu psychicznego”, który zapewnia pomoc w rozbudowanej firmie. Dostępne są m.in. konsultacje z terapeutami rodzinnymi, psychiatrami i dietetykami. Organizowane są również warsztaty i szkolenia. 

Stołeczne ratusz wspomina również o oferowanym wsparciu Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego. Prowadzony jest on w partnerstwie przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota. Centrum zapewnia dzieciom i młodzieży z Ochoty, Ursusa i Śródmieścia kompleksową pomoc psychologiczno-psychiatryczną, współpracując także z innymi instytucjami.