Orientacja w Komunikacji Miejskiej: Zmiany w Trasach Tramwajowych i Autobusowych w Warszawie

W wyniku awarii sieci trakcyjnej, która miała miejsce dziś nad ranem na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat, Al. Jerozolimskie i ronda de Gaulle’a, liczne tramwaje musiały zostać przekierowane na alternatywne trasy. Przestawienie dotyczy linii nr 7, 9, 22, 24 i 25. Dodatkowo, zainicjowano obsługę specjalną autobusów zastępczych. Wszystkie te zmiany wpłyną na komunikację miejską przez najbliższe kilka godzin.

Tramwaje z następujących linii zostały przekierowane na trasy objazdowe:

Linia nr 7: Trasa prowadzi od P+R al. Krakowska przez Towarową, Okopową, al. Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski do Targowej, gdzie powraca na swoją oryginalną trasę.

Linia nr 9: Została podzielona na dwie części. Pierwsza to trasa od Gocławka przez al. Zieleniecka i Targową do Ratuszowej ZOO. Druga część prowadzi z P+R al. Krakowska przez Al. Jerozolismkie do pl. Starynkiewicza.

Linia nr 22: Tramwaje jadą od Piasków przez Okopową, al. Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski, Targową do Zamoyskiego, gdzie wracają na swoją normalną trasę.

Linia nr 24: Ta linia także została podzielona na dwie części. Pierwsza część prowadzi z Nowego Bemowa przez Towarową do pl. Starynkiewicza. Druga część biegnie z Gocławka przez al. Zieleniecka i Targową do Ratuszowej ZOO.

Linia nr 25: Tramwaje kierują się z Banacha przez Towarową, Okopową, al. Solidarności, Most Śląsko-Dąbrowski i Targową, gdzie powracają na swoją standardową trasę.

Na trasie objazdowej działa również specjalna linia autobusowa „Za tramwaj”, obejmująca odcinek od Pl. Zawiszy 03 przez Al. Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Al. Poniatowskiego do Rondo Waszyngtona 01.

Oprócz tego na wszystkich przystankach w centrum zatrzymują się autobusy „przyspieszonych” linii 507 i 521 na odcinku od ronda Waszyngtona do pl. Zawiszy.