Osiągnij więcej w odchudzaniu! Dlaczego warto korzystać z trenera personalnego?

Niezaprzeczalnie właściwa sylwetka ma ogromne znaczenie. Nie tylko jeśli chodzi o to, że dobrze czujemy się sami ze sobą, jesteśmy atrakcyjni dla płci przeciwnej, ale także zachowujemy zdrowie. Z pewnością, obecny trend kieruje nas do tego, aby zachowywać jakąś aktywność fizyczną. Nie każdy jednak lubi biegać czy chodzić na basen. Dlatego też bardzo wiele osób wybiera ćwiczenia na siłowni. Jednakże samodzielne ćwiczenie może nie być tak efektywne i przyjemne jak wydawało nam się na początku. Dlatego też warto skorzystać z trenera personalnego, który wspomoże nas w naszych celach i będzie stanowił świetne odniesienie do tego, aby nie rezygnować podczas pierwszych trudności. Dlaczego warto zatrudnić trenera personalnego? Jak to wszystko wygląda i jakie daje nam korzyści?

Przygotowanie do ćwiczenia z trenerem

Gdy podejmujemy decyzję, aby zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, poziom naszego entuzjazmu jest dość wysoki. Niezależnie od tego, czy chcemy zredukować naszą wagę, podnieść naszą ogólną kondycję czy rozbudować masę mięśniową, na pewno musimy mieć plan. Tymczasem… wiele z nas planu nie ma. To znaczy plan jest taki, aby pójść na siłownię, po kolei wypróbować wszystkie urządzenia i ćwiczyć. Jednakże wiele z nas zapomina, że dobry trening i osiągniecie celu możliwe jest dopiero wówczas, gdy zastosujemy kompleksowe działania. W końcu ćwiczenia ćwiczeniom nierówne. Niektóre osoby potrzebują bardziej intensywnego treningu, inne, z uwagi na posiadane schorzenia, powinny unikać niektórych ćwiczeń. A prawda jest taka, że jeśli nie „siedzimy w temacie” mamy bardzo niską wiedzę na temat odpowiedniego dopasowania ćwiczeń do potrzeb. No i nie zapominajmy, że prócz ćwiczeń, pozostaje nam stosowanie odpowiedniej diety. Owszem, możemy wyszukiwać informacje w internecie czy oglądać filmiki na youtube. Ale realnie nie dadzą nam one tego, co profesjonalny trener personalny.

Oczywiście, do każdej współpracy dobrze jest się przygotować. Wykonaj podstawowe badania (np.krwi, moczu), dokładnie się zmierz oraz zważ. Określ swój cel. Gdy udasz się do trenera, na pierwszej konsultacji przekaż mu wszystkie te informacje, a także informacje o twoich schorzeniach, ograniczeniach. Mając te wszystkie informacje, trener będzie teraz mógł przygotować dla ciebie indywidualny plan treningowy, a także zaproponować konsultację z dietetykiem, który dodatkowo wspomoże cię prawidłową dietą.

Przebieg treningu i kwestie praktyczne

Każdy trener personalny powinien zacząć od poznania swojego potencjalnego podopiecznego. Dobrze jest mu powiedzieć jaką pracę wykonujesz (siedzącą, aktywną), jak wygląda twój dzień oraz czy się wysypiasz. To wszystko jest ważne podczas planowania. Gdy już zostanie to wykonane, czeka Cię realizacja planu treningowego. Zazwyczaj na treningu najpierw następuje rozgrzewka, trening główny, oraz zakończenie w formie wyciszenia się.

Trening to jednak nie wszystko. W pracy z trenerem personalnym bardzo duże znaczenie ma motywacja i współpraca. Te kluczowe elementy trudno znaleźć w innych formach ćwiczenia np. zajęciach grupowych czy samodzielnych. Podczas tych pierwszych, prowadzący skupia się na ogółach, nie mając wystarczającego czasu na korygowanie błędnego wykonywania ćwiczeń przez poszczególnych członków grupy. W drugim przypadku, zazwyczaj poziom naszej motywacji bardzo szybko spada, pobłażamy sobie, wykonujemy ćwiczenia niechlujnie, krócej niż potrzeba itp. Dlatego też praca z trenerem jest tak kluczowa.

Czy warto inwestować w trenera personalnego? Zdrowie nie ma ceny. Każda siłownia oferuje inne stawki, chociaż zazwyczaj cena ta oscyluje w granicy 100-200zł za trening. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, zajrzyj na stronę https://warsaw-trainer.pl/artykuly/ile-kosztuje-trener-personalny-warszawa

Co do odpowiedniego czasu, zależy to od twojego celu. Jeśli chcesz się odchudzić i musisz stracić dość sporo, prawdopodobnie odpowiednim czasem będzie ok. rok. W niektórych przypadkach cel udaje się osiągnąć już nawet w 3 miesiące, ale pamiętaj, że jeśli rzucisz wszystko, problem powróci.

Zalety trenera personalnego

Korzystanie z oferty trenera personalnego ma szereg wielu zalet, których nie można pominąć. Przede wszystkim, nie jesteś sam. Masz partnera, który towarzyszy ci w podróży do lepszej, zdrowej sylwetki i który stale cię motywuje. Trener personalny Warsaw Trainer to pozytywna atmosfera i dopasowanie ćwiczeń do twoich osobistych potrzeb oraz poziomu.

Trener personalny zapewnia bezpieczeństwo, efektywność, odpowiednią intensywność ćwiczeń, dopasowaną do każdego z osobna. Nie musisz samodzielnie szukać rozwiązań i oszczędzasz czas na nieefektywne poszukiwania.

Ćwicząc z trener personalnym masz pewność, że ćwiczenia wykonywane są poprawnie, uczysz się prawidłowych zachowań i korzystania ze sprzętu. Uczysz się też właściwych technik ćwiczenia. Dzięki temu, zyskujesz także gwarancję, że unikniesz kontuzji.

Ćwiczenie z trenerem personalnym to prawdopodobnie najlepsza decyzja, jeśli zamierzasz zadbać o siebie. Pamiętaj, że razem znaczy więcej i lepiej. Oraz milej. Dlatego warto zdecydować się na długotrwałą współpracę.