Podstawówka nr 255 odwiedza Komendę Policji na Pradze Południe: Edukacja i Rozrywka

Wielokrotnie już to zdarzało się, że młodzi mieszkańcy dzielnicy Praga Południe byli zapraszani do komendy policji, aby obserwować pracę funkcjonariuszy z bliska. Tym razem gośćmi mundurowych stali się uczniowie czwartego roku Szkoły Podstawowej Nr 255, mieszczącej się przy ulicy Kamionkowskiej. Zorganizowano dla nich zwiedzanie komendy, opowiadano o codziennych obowiązkach służby policyjnej oraz przeprowadzono lekcje edukacyjne skupiające się na bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Grupa czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 255 przybyła do naszej Komendy Policji na Pradze Południe, znajdującej się przy ulicy Umińskiego 22.

Kilka atrakcji dla dzieci zostało przygotowanych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej. Młodzi goście mieli okazję zwiedzić każdy zakątek komendy, dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda służba policyjna i jakie metody stosuje się do zabezpieczania linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Dodatkowo każdy z nich mógł zabrać do domu pamiątkę w postaci odcisków własnych linii papilarnych. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak radiowóz policyjny, do którego dzieci mogły wejść i wszystko dokładnie obejrzeć.

Spotkanie było dla funkcjonariuszy doskonałą okazją do zaprezentowania swojej codziennej pracy. Jednocześnie służyło jako przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza tych, które są szczególnie istotne z perspektywy zbliżających się wakacji.

Satysfakcją dla nas były uśmiechy na twarzach młodych gości – najlepszym wyrazem podziękowania za spotkanie.