Podsumowanie drugiego sezonu miejskiego podcastu "Warszawa mówi" z gościem specjalnym – Julią Kamińską

Niezliczone oblicza stolicy Polski, Warszawy, zostały odkryte poprzez 12 fascynujących sesji nagraniowych w studiu. Te spotkania, które zgromadziły aż 14 zaproszonych gości, były pełne rozmów trwających w sumie blisko 10 godzin. Wszystko to działo się w ramach drugiego sezonu miejskiego podcastu zatytułowanego „Warszawa mówi”. Ostatni odcinek tego sezonu, z udziałem Julii Kamińskiej, został niedawno udostępniony online.

„Warszawa mówi” jest miejscem, gdzie mieszkańcy Warszawy mają szansę opowiedzieć swoje historie. Do chwili obecnej wyemitowane zostały 12 odcinków, które dostarczyły słuchaczom łącznie 579 minut ciekawych rozmów. Podcast ten zdobył dużą popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicą, osiągając niemal 150 tysięcy odtworzeń na platformach streamingowych i kanale YouTube miasta. Największą popularnością cieszy się odcinek czwarty zatytułowany „Miasto możliwości”, w którym Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, dzieli się swymi wspomnieniami z warszawskich podwórek lat 80. oraz opisuje, jak wygląda stolica dzisiaj.

W drugim sezonie podcastu „Warszawa mówi” poruszane były różnorodne tematy, m.in.: kształtowanie przyszłości, ekonomiczna sztuka ubierania się oraz empatia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się np. lekkoatletka Joanna Jóźwik, DJ Wika, członkowie zespołu Kwiat Jabłoni lub reżyser Jacek Poniedziałek. W ostatnim odcinku gościła Julia Kamińska – aktorka i piosenkarka zaangażowana w działalność charytatywną – która rozmawiała o pomaganiu innym nie tylko od święta.