Zatrzymany przez policję 31-letni mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu

Właśnie postawiono zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu 31-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Już pozbawiony uprawnień do prowadzenia pojazdów, mężczyzna czeka teraz na proces sądowy. Pragniemy przypomnieć i apelować o roztropność, bowiem nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego!

Osoby prowadzące pojazd w stanie nietrzeźwości stwarzają poważne ryzyko na drogach, często odbierając zdrowie a nawet życie innym użytkownikom drogi. Mimo ciągłych apeli by nie siadać za kółko będąc pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które lekceważą to zagrożenie. Tacy kierowcy próbują przekonać interweniujących policjantów, że to „tylko jedno, a może dwa piwa…”. Czy podobnym argumentem będą chcieli usprawiedliwić się przed rodziną ofiary potencjalnego wypadku? Na polskich drogach nie ma miejsca na taki brak rozwagi i ignorowanie obowiązujących zasad.

W sobotni wieczór, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli kierowcę audi, poruszającego się ulicą Chyliczkowską w Piasecznie, którego zachowanie na drodze sugerowało, że mógł być nietrzeźwy. Niestety, podejrzenia okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu! Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi, gdzie spędził sobotnią noc. Stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking depozytowy.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, co wiąże się z karą do trzech lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.