Policjanci i pracownicy SCB zapraszają bemowskie przedszkolaki na mikołajkowe spotkanie w Komisariacie Policji

Z okazji zbliżających się Mikołajek, funkcjonariusze policji oraz osoby zatrudnione w Delegaturze Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa na bemowskim terenie pozytywnie odpowiedziały na odwiedziny przedszkolaków z miejscowego przedszkola „Bajka”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Bemowo, który znajduje się na ulicy Pirenejskiej pod numerem 3A.

Dnia 6 grudnia 2023 r. młode pokolenie przybyło do budynku Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Bemowo. Maluchy miały szansę przyjrzeć się pracy dzielnicowych z bliska, wymienić kilka słów z policjantami i zobaczyć jak wygląda strój policyjny oraz z jakich części się składa. Dzieci wykazały duże zainteresowanie sprzętem policyjnym, ale największą furorę wśród nich zrobiło tworzenie odcisków palców (daktyloskopia). Każde dziecko zrobiło odcisk swojego palca na specjalnej karcie i zabrało go jako pamiątkę.

Mundurowi nie zapomnieli również porozmawiać z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w drodze do przedszkola i domu. Przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, które powinny być przestrzegane w przedszkolu, w domu oraz na placu zabaw.

Spotkanie miało miejsce w wyjątkowym dniu – Mikołajki, dlatego też dzieci otrzymały od policjantów specjalne prezenty. Były to kolorowanki i słodycze. Dodatkowo, od Delegatury SCB w Dzielnicy Bemowo dzieci dostali odblaskowe zawieszki i opaski, które przygotowane były przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Reakcją przedszkolaków na te podarunki było wręczenie policjantom rysunków, które sami wykonali.

Na koniec spotkania, dzieci miały możliwość wejść do radiowozu policyjnego i zbadać jego wyposażenie z bliska.