Policjant pod wpływem alkoholu uczestniczył w kolizji

Wieczorem 13 sierpnia, na ulicy Wenedów zlokalizowanej przy Wybrzeżu Gdańskim, miała miejsce kolizja drogowa. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Szokującym faktem okazało się, że jednym z uczestników tego incydentu był nietrzeźwy policjant ze Śródmieścia.

W niedzielę, około godziny 19:30 na ulicy Wenedów, tuż przy Wybrzeżu Gdyńskim, doszło do niegroźnej kolizji. Uczestnikami tego zdarzenia były dwa samochody osobowe, Honda i Citroen. Jak się później okazało, jednym z tych pojazdów kierował kompletnie pijany policjant ze Śródmieścia.

Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że funkcjonariusz miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Policjant natychmiast został zatrzymany. Już teraz wiadomo, że przewidziane są dla niego czynności dyscyplinarne mające na celu odsunięcie go od służby. Dodatkowo, niezależnie od działań o charakterze dyscyplinarnym, prowadzone jest równolegle postępowanie przez Prokuraturę Rejonową Śródmieście-Północ – informuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji w rozmowie z „Super Expressem”.

Mimo poważności sytuacji i skandalicznego zachowania policjanta, warto podkreślić, że w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. Na szczęście kolizja nie miała poważniejszych skutków.