Koncert Imagine Dragons w Warszawie: Jak dojechać i wrócić komunikacją miejską?

W poniedziałkowy wieczór, 14 sierpnia, na scenie Stadionu Narodowego zagra popularny zespół Imagine Dragons. Urząd Miasta Warszawa rekomenduje skorzystanie z publicznego transportu miejskiego do dojazdu oraz powrotu z wydarzenia. Wskazuje również, że w okolicach stadionu można spodziewać się zakłóceń w ruchu drogowym.

Jeżeli planujesz uczestnictwo w koncercie i zastanawiasz się nad środkiem transportu, zdecydowanie warto rozważyć korzystanie z metra – pociągi linii M2 będą kursować na przystanki co kilka minut. Możliwość swobodnego i bezproblemowego dotarcia na miejsce gwarantują także tramwaje poruszające się po moście Poniatowskiego.

Od godziny 17, czyli przed rozpoczęciem koncertu, dostęp do Saskiej Kępy będzie ograniczony. Do godziny 21 drogi zamykane dla ruchu indywidualnego obejmują obszary ograniczone ulicami: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, Międzynarodową oraz Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Wyłączenia te nie będą miały wpływu na pojazdy osób posiadających identyfikatory SK, taksówki czy pojazdy jednośladowe. Również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały według standardowego planu.

Po zakończeniu koncertu, mniej więcej o godzinie 22:30, jeśli liczna grupa fanów będzie chciała pieszo przejść do centrum miasta, może dojść do zamknięcia dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Jeśli tak się stanie, tramwaje i autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Dodatkowo ruszy specjalna linia autobusowa Z-9. Po skończonym wydarzeniu zostaną także uruchomione dodatkowe autobusy linii 138 i 509, które ruszą z ronda Waszyngtona (przystanki 03 i 04) w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy.

Zwiększona zostanie częstotliwość kursów metra linii M2 w stronę Bemowa. Dodatkowo wzmożone zostaną kursy tramwajów – na zmienionej trasie pojedzie tramwaj linii 9 z pętli Gocławek do krańca Ratuszowa-ZOO. Natomiast tramwaje linii 26, startujące z alei Zielenieckiej, będą kursowały w stronę Metra Młociny.