Postępy prac w budowie 452-metrowego mostu przez Wisłę

Od strony Pragi zauważyć już możemy pierwszą część mostu pieszo-rowerowego, który powstaje na Wiśle. W 2024 roku całość konstrukcji ma już zostać oddana do użytku mieszkańców oraz turystów, łącząc zarazem ze sobą dwie dzielnice – Śródmieście i Pragę. 

Jak informuje Urząd Miasta st. Warszawy pieszo-rowerowy most liczyć ma ponad 400 metrów. Czyni go to jednym z najdłuższych przepraw tego typu w Polsce. Prezydent Rafał Trzaskowski zapewnia, że jeśli tempo zostanie utrzymane, już w następnym roku zostanie on oddany do użytkowania. 

Prace dotyczące mostu, który połączy dwie dzielnice, rozpoczęto w marcu ubiegłego roku, o czym pisaliśmy w artykule Na Wiśle powstaje most pieszo-rowerowy. Wspominaliśmy również o postępach prac, dotyczących zabetonowania podpór oraz zamontowania konstrukcji przeprawy. 

Aktualnie budowa wkracza na kolejny ważny etap. Na żelbetowych podporach bowiem zamontowane będą kolejne przęsła mostu. Po zakończeniu prac nie tylko szybciej przestaniemy się na drugą stronę Wisły, ale również zyskamy możliwość podziwiania panoramy na historyczną część stolicy, wpisaną do światowego dziedzictwa UNESCO.