Jak zorganizować przeprowadzkę w Warszawie?

Warszawa to miasto, w którym żyje się wyjątkowo szybko. Zarówno tempo codzienności, liczba mieszkańców i organizacja komunikacji wpływają na to, że z pozoru proste czynności urastają do rangi poważnego wyzwania logistycznego. Jednym z nich jest przeprowadzka do nowego domu czy mieszkania, zwłaszcza jeśli znajduje się ono na drugim końcu stolicy. Jak to zrobić samodzielnie bez niepotrzebnego stresu?

Przegląd i pakowanie rzeczy z odpowiednim wyprzedzeniem

To złota zasada każdej przeprowadzki, nie tylko w obrębie stolicy. Przenosiny do nowego lokum to zawsze doskonała okazja do pozbycia się rzeczy, których już nigdy nie użyjesz. Zamiast się z nimi przeprowadzać, lepiej sprzedać je na specjalnej platformie zakupowej lub oddać osobom bardziej potrzebującym. Unikniesz także zagracenia nowego mieszkania – zaczniesz wszystko lżejszy o sporo kilogramów.

A co, jeśli już szykujesz się do przenosin, ale czekasz na dostęp do swojego nowego adresu? Idealnie sprawdzi się wówczas samoobsługowy, całodobowy magazyn. Warszawa-Mokotów i Warszawa-Ursynów to dwie lokalizacje, w których działa firma Kangu. Bez problemu wynajmiesz tutaj boks o dowolnym metrażu, w którym bezpiecznie przechowasz swój dobytek.

Wybierz najlepszą porę dnia

Przeprowadzka wymaga zwykle kilku kursów większym samochodem, aby przetransportować wszystkie sprzęty, meble czy inne przedmioty. Pamiętaj, że największe natężenie ruchu drogowego w stolicy panuje w godzinach porannych, zwykle do ok. 9:00 oraz popołudniowych – większe korki zaczynają się ok. godz. 16:00, gdy warszawiacy kończą dzień pracy.

Na sprawny transport masz zatem szansę w godzinach okołopołudniowych i wczesnym popołudniem. Przeprowadzka pod osłoną nocy także zaoszczędzi ci marnowania czasu w korkach.

Przestudiuj możliwe trasy dojazdu

Niespodziewanie zamknięta droga, objazd, a może wypadek? Zanim wyruszysz w pierwszy kurs, sprawdź aktualne informacje dotyczące robót drogowych na terenie Warszawy. Być może znajdziesz alternatywną drogę, omijając problematyczne odcinki. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem sprawdzić wszystkie dostępne opcje tak, aby jak najmniej czasu spędzić na drodze i spożytkować go na rozpakowywanie i urządzanie nowego „M”.

Możesz oczywiście zdać się na profesjonalną ekipę przeprowadzkową. Fachowe doradztwo i wsparcie już na etapie planowania przenosin może okazać się na wagę złota, kiedy nie chcesz samodzielnie mierzyć się z tym wyzwaniem.