Postępy w budowie linii tramwajowej na Kasprzaka – miasto prezentuje 75% realizacji projektu

Władze miejskie z dumą informują o zaawansowaniu prac przy budowie nowej trasy tramwajowej na ulicy Kasprzaka. Zgodnie z komunikatem, prace nad tym kluczowym dla dzielnicy Wola projektem są już ukończone w 75 procentach. Potwierdzenie postępów jest widoczne w klipie wideo, który został opublikowany na platformach społecznościowych.

Na oficjalnej stronie na Facebooku ratusza natrafiamy na optymistyczną wiadomość: „Z przyjemnością informujemy o kolejnym etapie budowy linii tramwajowej na Kasprzaka. Aktualnie trwają intensywne prace nad integracją nowych torów na Wolskiej, budową nowego przystanku, instalacją rozjazdów oraz konstrukcją muru oporowego. Projekt, który finansowany jest częściowo przez Unię Europejską, osiągnął już 75-procentowe zaawansowanie”.

Wraz z wiadomością, udostępniono film pokazujący plac budowy z perspektywy lotu ptaka. Na materiale filmowym można również zauważyć pracowników budowlanych, aktywnie pracujących na miejscu. Daje to możliwość obserwowania z bliska nowo układanych torów.

Na początku sierpnia podawaliśmy informacje o rozpoczęciu jednego z ostatnich etapów inwestycji dotyczącej budowy tramwaju na Kasprzaka. Jest to równoznaczne ze znacznymi utrudnieniami dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Ruch tramwajów na ulicy Wolskiej, między Fortem Wola a aleją Prymasa Tysiąclecia, zostanie zawieszony do końca bieżącego roku. Powodem jest konieczność przebudowy skrzyżowania ulic Wolska i Elekcyjna. Kluczowym celem jest integracja istniejących torów z nowo wybudowanymi, a także modernizacja przystanku tramwajowego przy ulicy Elekcyjnej.