Śledztwo w sprawie dwóch śmiertelnych wypadków motocyklistów koło Przasnysza

Prokuratura prowadzi śledztwo, aby ustalić przyczyny tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce w okolicach Przasnysza (województwo mazowieckie) w poniedziałkowy wieczór. W wyniku kolizji z ciągnikiem rolniczym, życie stracił 39-letni kierujący motocyklem. Jest to drugi przypadek śmiertelnego wypadku w ciągu ostatnich dwóch dni na tym samym odcinku drogi, w którym zginęła osoba kierująca jednośladem.

Według informacji podanych we wtorek przez młodszą aspirant Malwinę Wlazło, rzeczniczkę prasową Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, nieszczęsne zdarzenie miało miejsce o godzinie 21:10 w pobliżu Przasnysza. Motocyklista jadący na maszynie marki Suzuki, z nieznanych jeszcze powodów, uderzył w tylną część traktora. Wskutek doznanych obrażeń, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – przekazała przedstawicielka policji.

Dodała także, że dosłownie dzień wcześniej, niecałe 300 metrów dalej na tej samej trasie, doszło do kolejnej śmiertelnej kolizji. Tym razem na prostej części drogi wojewódzkiej nr 544 poza terenem zabudowanym, miało miejsce zderzenie samochodu Hyundai Tuscon i motocykla również marki Suzuki. Mimo natychmiastowej reanimacji, 29-letni motocyklista zmarł na miejscu – przypomniała młodsza aspirant.

Policja z Mazowsza przypomina wszystkim użytkownikom drogi o konieczności zachowania szczególnej ostrożności oraz rozwagi za kółkiem, nawet jeśli warunki na drodze są dobre.