Profesjonalizm i szybka reakcja służb policyjnych uratowały 22-letniego mężczyznę

Dzięki natychmiastowemu działaniu policjantów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego śródmiejskiej komendy, życie 22-letniego mężczyzny zostało zachowane. Sierż. szt. Karol Drączkowski i st. post. Monika Kościńska wykazali się niezwykłym profesjonalizmem, co pozwoliło im pokonać czas, który był największym przeciwnikiem w walce o życie młodego człowieka.

Ostatnio funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali informacje od mieszkańców ulicy Bagatela, że jeden z ich sąsiadów, młody mężczyzna, może wymagać pilnej interwencji medycznej. Policjanci natychmiast dotarli na miejsce i zastali tam 22-latka, który nie dawał żadnych znaków życia.

Szybko i sprawnie podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez policjantów przyniosła pożądane efekty. Po kilku chwilach intensywnych działań, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Funkcjonariusze kontynuowali opiekę nad pacjentem aż do momentu przyjazdu służb medycznych, które przetransportowały 22-latka do szpitala.

Sierż. szt. Karol Drączkowski i st. post. Monika Kościńska, którzy na co dzień służą w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym, popisali się profesjonalizmem i zasługują na szczególną pochwałę za swoją postawę, która przyczyniła się do uratowania życia młodego mężczyzny.

To wydarzenie potwierdza, jak bardzo ważne jest hasło „Pomagamy i Chronimy”, które towarzyszy policjantom każdego dnia. Pamiętajmy też, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej natychmiastowej pomocy innemu człowiekowi i dlatego tak istotna jest znajomość zasad pierwszej pomocy.