Prognoza pogody na czwartek: chłodniej na Suwalszczyźnie, najcieplej na południu

Z najnowszych danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższy czwartek najniższa temperatura powietrza – 5 stopni Celsjusza – będzie odczuwalna na terenie Suwalszczyzny. Natomiast najwyższe temperatury, sięgające aż 16 stopni, mogą spodziewać się mieszkańcy południa Polski. Istnieje też możliwość wystąpienia przelotnych opadów deszczu w całym kraju. Prognozowane ciśnienie atmosferyczne w stolicy kraju, Warszawie, ograniczy się do 983 hPa i będzie tendencja do jego niewielkich wahań.

W czwartek prognozuje się spore zachmurzenie z nielicznymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. W całej Polsce możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna na Suwalszczyźnie wyniesie 5 stopni, natomiast w centrum kraju osiągnie wartość 12 stopni. Najcieplejsze powietrze nadciągnie z południa Polski i może tam osiągnąć wartość 16 stopni Celsjusza.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek należy się spodziewać słabego i umiarkowanego wiatru z kierunków zachodnich, który miejscami będzie porywisty. Szczególnie silne porywy wiatru wystąpią na południowym zachodzie kraju, a więc w rejonie Sudetów.

W stolicy kraju, Warszawie, prognozowane jest duże zachmurzenie z nielicznymi przejaśnieniami. Opady deszczu będą miały charakter okresowy. Temperatura maksymalna wyniesie tam 12 stopni Celsjusza, a wiatr będzie słaby, po południu także umiarkowany i płynący z kierunków południowych.

Noc z czwartku na piątek przyniesie duże zachmurzenie. Możliwe są słabe przelotne opady deszczu oraz silne zamglenia nad ranem. Temperatura minimalna spadnie do 8 stopni Celsjusza i powinien odczuwalny być słaby lub umiarkowany wiatr południowo-zachodni.

Piątek w stolicy zapowiada się podobnie jak dzień poprzedni – dużo chmur oraz możliwość słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna ponownie osiągnie wartość 12 stopni Celsjusza, a wiatr będzie słaby i zmienny.