Prokurator z Warszawy Ochota wnioskował o areszt dla podpalaczy samochodów

Funkcjonariusze specjalnej jednostki policji zajmującej się przestępstwami przeciwko mieniu, operujący na terenie warszawskiej dzielnicy Ochota, doprowadzili do zatrzymania osób odpowiedzialnych za zniszczenie pojazdu poprzez podpalenie. Decyzja o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich została podjęta przez Sąd na wniosek Prokuratury Warszawa Ochota kilka dni temu.

Dzięki nieustępliwości i precyzyjnemu postępowaniu operacyjnemu, kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zdołali schwytać dwoje podejrzanych – 29-letniego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę. Zarzucane im czyny polegały na podpaleniu auta marki Mercedes, zaparkowanego przy ulicy Żwirki i Wigury w dzielnicy Włochy na terenie stolicy. Skutkiem ich działania było uszkodzenie dwóch innych pojazdów.

Obu podejrzanym postawiono zarzuty dotyczące niszczenia cudzej własności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej Warszawa Ochota na skierowanie wniosku do Sądu o areszt dla 29-letniego mężczyzny. W efekcie tego, podejrzany został osadzony na okres trzech miesięcy.

Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawą podpalenia samochodów zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.