Twórczy konkurs na dwudziestolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej rozpoczęty przez Zarząd Transportu Miejskiego

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił interesujący konkurs z okazji obchodów dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Konkurs jest skierowany do społeczności, a jego celem jest stworzenie koncepcji wzoru Warszawskiej Karty Miejskiej, która nawiązuje do tego znaczącego jubileuszu. Autor dzieła, które najlepiej odda istotę tej rocznicy, zostanie nagrodzony biletem na komunikację miejską ważnym przez 90 dni.

Tego typu konkursy są inicjowane przez Zarząd Transportu Miejskiego głównie z powodu wyjątkowych wydarzeń. Przykładem może być tutaj ubiegłoroczne świętowanie trzydziestolecia istnienia ZTM, które również zostało upamiętnione poprzez taką inicjatywę. Dodatkowo, dla najmłodszych pasażerów zorganizowano specjalny konkurs, w którym mogli oni zaprojektować własne autorskie karty miejskie.

Katarzyna Strzegowska, dyrektorka ZTM, podkreśla, że poprzednie edycje konkursów przyniosły wiele niespodziewanie kreatywnych i zaangażowanych prac, a liczba zgłoszeń przewyższyła oczekiwania organizatorów. Wyraża nadzieję, że tym razem również autorzy wykażą się inwencją twórczą. Inspirującym tematem jest bowiem dwudziestolecie członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej, które wpłynęło na drastyczną transformację stołecznej komunikacji miejskiej i całego miasta.

Dyrektorka ZTM podkreśla, że konkurs daje każdemu szansę na zostanie częścią historii warszawskiego transportu miejskiego. Dzieło zwycięzcy zostanie dołączone do kolekcji ZTM i każdy pasażer WTP będzie mógł je wybrać.