Przechwycono skradziony samochód i aresztowano podejrzanego o kradzież

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, działający w śródmieściu, odzyskali skradziony samochód i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież peugeota. 32-letni sprawca kradzieży wykorzystał nieuwagę ofiary po to, aby wyjąć kluczyki z kieszeni kurtki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży kluczyków do auta marki peugeot doszło prawdopodobnie z pubów na ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Sprawca skorzystał z nieuwagi jednego z klientów lokalu i ukradł mu kluczyki, następnie odnalazł zaparkowany w pobliżu samochód i uciekł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu oraz podejrzanego od razu po otrzymaniu zgłoszenia ze strony pokrzywdzonego. Długotrwałe działania operacyjne i analizy monitoringu przyniosły oczekiwane rezultaty. 32-letniego mężczyznę namierzono i  zatrzymano w jednym z mieszkań w centrum Warszawy. 

Jak informuje podinsp. Robert Szumiata, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, do czego też się przyznał. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na okres 3 miesięcy.