Przestępcza działalność na celowniku policji: zatrzymano dwójkę włamywaczy do automatów z grami

Siły porządkowe opanowały sytuację związaną z serią włamań do automatów z zabawkami, które miały miejsce na terenie galerii handlowej w Bielanach. Zatrzymano dwie osoby, 19-letniego i 20-letniego mężczyzn, podejrzanych o te przestępstwa. Obydwaj usłyszeli już zarzuty i muszą teraz liczyć się z możliwością spędzenia nawet do 10 lat w więzieniu.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni sprawcy wielokrotnie udawali się do galerii handlowej. Czekając na idealny moment, gdy nie było w pobliżu ani klientów, ani pracowników ochrony, młodzi mężczyźni dokonywali włamań do automatów oferujących zabawki w kulkach. Jednak ich celem nie były zabawki, a kasetka z monetami znajdująca się wewnątrz urządzeń. Łącznie trzykrotnie dopuścili się takich działań, powodując straty właściciela obliczone na prawie 3,5 tysiąca złotych.

Sytuacja uległa zmianie, gdy podczas kolejnej próby włamania zostali oni przechwyceni przez policję. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie policyjnym. Zarzuty, które im postawiono, dotyczą trzykrotnych kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa mogą otrzymać wyrok do 10 lat pozbawienia wolności.