Rafał Trzaskowski ponownie będzie starał się o prezydenturę

Podczas poniedziałkowej rozmowy na antenie Polsat News, Rafał Trzaskowski oznajmił, że planuje ubiegać się o reelekcję na fotel prezydenta Warszawy. Jednocześnie polityk zaznaczył, że jest zdecydowanie za wcześnie na decyzje dotyczące ewentualnego startu w wyborach na prezydenta Polski.

Wyraził swoje zadowolenie z powyższej deklaracji, podkreślając, że od dawna sugerował taką możliwość podczas różnorakich rozmów i wywiadów. Zapytany o to, czy zastanawiał się nad udziałem w przyszłym rządzie, odniósł się do tematu startu w wyborach samorządowych mówiąc: „Jestem z tego bardzo dumny”.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż Trzaskowski zauważył, że planowane głosowanie odbędzie się w kwietniu. Dlatego też prawdopodobnie już pod koniec stycznia rozpoczną się intensywne przygotowania do kampanii wyborczej. Na pytanie, czy po skutecznej reelekcji na stanowisko prezydenta Warszawy zamierza wystartować w wyborach prezydenckich, odpowiedział, że „naprawdę jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić”.

W dalszej części rozmowy Trzaskowski podkreślił wagę wygranych wyborów parlamentarnych dla polskiej demokracji. Jednak zaznaczył też, jak istotne są nadchodzące wybory samorządowe dla wzmocnienia demokracji w kraju. Ostatecznie wspomniał o przyszłych wyborach europejskich i prezydenckich, zwracając uwagę na ich nieodzowne znaczenie.