Prokuratura Regionalna w Warszawie wystosowała akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej za nielegalne dystrybucje kluczy Microsoft

Regionalna Prokuratura w stolicy Polski, Warszawie, zdecydowała o postawieniu formalnych zarzutów członkom strukturyzowanej grupy przestępczej. Jak wykazało śledztwo, działania tej grupy koncentrowały się na nielegalnym rozprowadzaniu kluczy aktywacyjnych do produktów firmy Microsoft. Z dokumentów wynika, że sprzedali oni te klucze na łączną sumę około 4 milionów złotych. Dodatkowo, u jednej z osób oskarżonych policja znalazła amunicję oraz substancje wybuchowe.

Informacje o tym, że Prokuratura Regionalna w Warszawie zdecydowała o skierowaniu aktu oskarżenia do sądu przeciwko członkom grupy przestępczej, której działania polegały na nielegalnej dystrybucji kluczy aktywacyjnych do produktów marki Microsoft, przedstawiła w wtorek Aleksandra Skrzyniarz – rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Akt oskarżenia został wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie i dotyczył aż ośmiorga osób. Wszystkie one są podejrzane o zarówno kierowanie, jak i uczestnictwo w strukturze przestępczej, której cel stanowiło rozpowszechnianie kluczy aktywacyjnych do produktów firmy Microsoft bez odpowiednich uprawnień. Proceder ten miał miejsce między innymi za pomocą platformy sprzedażowej online, a działalność trwała od listopada 2015 do listopada 2019 roku, nie tylko w Warszawie i innych polskich miastach, ale także za granicą.

Prokuratura postawiła grupie także dodatkowe zarzuty, takie jak „pranie brudnych pieniędzy” na łączną kwotę około 6 milionów złotych, podrabianie znaków towarowych firmy Microsoft oraz wprowadzanie ich na rynek.