Regały magazynowe Warszawa: gdzie i jakie zamówić?

Przymierzasz się do zakupu regałów magazynowych? Podejdź do sprawy na chłodno i nie podejmuj spontanicznej decyzji. Mówimy tutaj o dość kosztownej inwestycji, która musi zostać dobrze przemyślana. Najważniejsze jest prawidłowe dobranie regałów magazynowych do konkretnego zaplecza w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie kupić regały magazynowe w Warszawie, a także omawiamy najpopularniejsze rodzaje tych konstrukcji.

Czym się kierować przy wyborze regałów magazynowych?

Podstawowym kryterium jest ustalenie rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa. Inne regały magazynowe sprawdzą się w dużych, wysokich magazynach, w których transport wewnętrzny jest niemal w pełni zautomatyzowany, inne na niewielkim zapleczu firmowym, gdzie kluczowe jest zapewnienie sobie porządku i łatwego dostępu do składowanych towarów.

Bardzo ważne jest również ocenienie potencjału posiadanego magazynu pod kątem możliwości zmaksymalizowania wykorzystania przestrzeni – chociażby poprzez zamówienie regałów na wymiar.

Popularne rodzaje regałów magazynowych

Regały magazynowe to obszerna grupa konstrukcji, spośród których warto wyróżnić:

  • Regały paletowe– o wysokości od 1,8 do 15 metrów, o dopuszczalnym obciążeniu do 30 000 kg na pole;
  • Regały wysokiego składowania– o wysokości do 15 metrów oraz o dopuszczalnym obciążeniu do 30 000 kg na pole;
  • Regały półkowe– o wysokości do 7 metrów i o obciążeniu do 3500 kg na pole;
  • Regały przepływowe– o wysokości od 1,8 do 18 metrów, obciążenie i głębokość pola dopasowuje się do indywidualnych potrzeb zamawiającego;
  • Regały wjezdne– o wysokości od 1,8 do 18 metrów, tutaj także istnieje możliwość indywidualnego dopasowania głębokości pola i obciążenia;
  • Regały wspornikowe– o wysokości od 1,8 do 8 metrów, z indywidualnie dobieranymi parametrami obciążeniowymi;

Wymienione regały magazynowe są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców w Polsce, ponieważ znajdują zastosowanie zarówno w magazynach wysokiego składowania, jak i na standardowych zapleczach firmowych, w księgarniach, bibliotekach, sklepach wielkopowierzchniowych, hurtowniach, warsztatach samochodowych etc.

Antresole magazynowe

Osobny akapit warto poświęcić antresolom magazynowym, które często stanowią idealne uzupełnienie dla regałów. Antresole szczególnie dobrze sprawdzają się w mniejszych magazynach, w których konieczne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, na przykład nad ciągami komunikacyjnymi.

Antresole umożliwiają składowanie towarów na wysokości, jednocześnie zapewniając swobodne przejście czy przejazd np. wózkiem widłowym.

Regały nowe czy używane?

Zakup regałów magazynowych w Warszawie, szczególnie do dużego magazynu, to spory wydatek, dlatego nie dziwi, że w Polsce kwitnie rynek sprzedaży konstrukcji z drugiej ręki. Trzeba być tutaj jednak bardzo ostrożnym.

Decydując się na używane regały należy upewnić się, że są to konstrukcje w pełni sprawne, bezpieczne, bez uszkodzeń mechanicznych, poddane profesjonalnej renowacji, na co sprzedający powinien udzielić gwarancji.

Jeśli budżet nie stanowi problemu, a inwestycja w regały jest obliczona na wiele lat, to zawsze warto zdecydować się na fabrycznie nowe konstrukcje, perfekcyjnie dopasowane do danego magazynu pod względem wymiarów, udźwigu czy sposobu obsługi.

LTM: czołowy dystrybutor regałów magazynowych w Warszawie

Planując zakup regałów magazynowych warto zacząć od znalezienia rzetelnego partnera, który zapewni dostawę odpowiednich konstrukcji. Sprawdzonym adresem jest spółka LTM, specjalizująca się w dystrybucji regałów magazynowych czołowych producentów, oferująca zarówno nowe, jak i używane konstrukcje.

Atutem oferty LTM jest kompleksowa obsługa klienta. Spółka zapewnia doradztwo techniczne, dobór odpowiednich regałów, transport, montaż i demontaż starych konstrukcji, jak również usługę zaprojektowania magazynu oraz przeglądów technicznych regałów. Ze szczegółami oferty zapoznasz się na ltm-regaly.pl.