W krainie dźwięków – Festiwal Szalone Dni Muzyki

Od 22 do 24 września odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Szalone Dni Muzyki, który oferuje różnorodny program, obejmujący koncerty orkiestrowe, kameralne, recitale oraz propozycje muzyczne skierowane do całych rodzin. Wydarzenia zaplanowano w przestrzeniach Teatru Wielkiego i Kościoła Środowisk Twórczych, dostępne będą dla melomanów poszukujących wyrafinowanych doznań muzycznych, jak również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką.

Festiwal Szalone Dni Muzyki to coroczne wydarzenie na warszawskiej scenie muzycznej, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Festiwal znany jest z dostępności i przystępności – bilety na koncerty są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a program uwzględnia propozycje zarówno dla wielbicieli muzyki klasycznej, jak i najmłodszych słuchaczy. To wszystko sprawia, że od lat festiwal przyciąga szerokie grono odbiorców – tak mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Tegoroczna edycja festiwalu obraca się wokół tematu „Oda do nocy”. Program wypełniają utwory muzyczne nawołujące obrazy nocy i snu, wprowadzając słuchaczy w magiczny świat dźwięków.

Festiwal Szalone Dni Muzyki to polskie odpowiednik międzynarodowego festiwalu La Folle Journee. Głównym celem tego wydarzenia jest zbliżenie słuchaczy do muzyki klasycznej, umożliwienie im udziału w koncertach i zachowanie najwyższego poziomu prezentowanych utworów. Polska edycja festiwalu jest dziełem Sinfonii Varsovii. Każdego roku pod koniec września tysiące melomanów gromadzą się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej na kilkudniowy maraton muzyczny pełen koncertów w przystępnych cenach.