Remont ulicy Filtrowej wprowadza zmiany w ruchu tramwajów oraz wyzwania dla drogowców na Grochowskiej

Zaplanowane na 20 maja roboty drogowe na ulicy Filtrowej stanowią część tegorocznego planu remontowego Tramwajów Warszawskich. Oprócz wymiany starych szyn, konieczna jest również budowa odwodnienia, co pozwoli unikać zalania torowiska podczas silnych opadów deszczu. Wykorzystując okazję, przewidziano wymianę szyn na skrzyżowaniach ulic Nowowiejskiej z Krzywickiego oraz Filtrowej.

Prace, które rozpoczną się o godzinie 6:00 20 maja, mają potrwać aż do końca czerwca. W tym okresie ruch między ulicami Mianowskiego a Raszyńską będzie odbywał się jednokierunkowo – tylko w stronę Grójeckiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie możliwy poprzez ulice Wawelską i Krzywickiego lub Raszyńską i Niemcewicza.

Zmiany te wpłyną również na komunikację miejską. Tramwaje linii: 15, 33, 35 i 36 będą kursowały innymi trasami. Zostaną zastąpione przez autobusy Z15, które będą jeździły z placu Narutowicza ulicami: Grójecką, Niemcewicza, Raszyńską, Filtrową i Nowowiejską aż do Alei Niepodległości. Powrócą natomiast trasą przez Wawelską, Krzywickiego i Filtrową.

Warszawscy drogowcy planują również powrót na ulicę Grochowską. Od poniedziałku, 20 maja, do środy, 23 maja, przeprowadzą remont prawego pasa w kierunku ulicy Marsa. Prace będą prowadzone pomiędzy rondem Wiatraczna a ulicą Majdańską. Roboty zostaną podzielone na etapy dziennych i nocnych. Od godziny 20:00 do 5:00 robotnicy przejmują dwa pasy jezdni w stronę Marsa. Natomiast od 5:00 do 20:00 będą blokować tylko jeden pas, co umożliwi kierowcom korzystanie z dwóch pasów, łagodząc problemy komunikacyjne podczas porannych i popołudniowych szczytów ruchu drogowego.