Rewitalizacja ulicy Chmielnej

Ulica Chmielna, ikoniczna arteria w śródmieściu Warszawy, powróci do swojej dawnej świetności dzięki planowanej przez miasto modernizacji. Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił przetarg na remont tego reprezentacyjnego obszaru, który wpisze się w projekt Nowego Centrum Warszawy.

Chmielna, niegdyś dumnie prezentująca stolicę, straciła swoją atrakcyjność w ostatnich latach. Istniejący remont z lat 90. nie spełnił oczekiwań, dlatego miasto przygotowało ambitny projekt modernizacji. Prezydent miasta jest przekonany, że odnowiona Chmielna odmieni nie tylko wygląd ulicy, ale również całe centrum Warszawy.

Projekt modernizacji, który uzyskał pozytywną opinię Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zakłada wymianę nawierzchni ulicy na płyty granitowe, zielone szpalery drzew, elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie LED. Rowerzyści również skorzystają z usprawnień, a kwestie parkowania i wjazdu zostaną uregulowane. Chętni wykonawcy mogą od dzisiaj (2 czerwca) składać swoje oferty w ogłoszonym przetargu.