40. edycja konkursu Warszawa w Kwiatach – Upiększ swoje miasto!

Startuje jubileuszowa 40. edycja konkursu Warszawa w Kwiatach, który celebrować będzie piękno i przyczyni się do zazielenienia naszego miasta. Konkurs otwarty jest dla mieszkańców, szkół, instytucji, kawiarni oraz ogródków działkowych.

Warszawa w Kwiatach to największa akcja upiększania miasta, której idea sięga przedwojennych czasów i była inicjatywą prezydenta Stefana Starzyńskiego. Rok 2023 jest wyjątkowym rokiem, ponieważ obchodzimy zarówno jubileuszową 40. edycję konkursu, jak i 60. rocznicę Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są od 1 czerwca do 17 lipca. Zwycięzcy natomiast zostaną ogłoszeni podczas pikniku pod koniec sezonu wakacyjnego. 

Konkurs skupia się na wielu kategoriach, które zostaną upiększone przez uczestników. To m.in. balkony, ogrody przydomowe, osiedla mieszkaniowe, aranżacje zieleni w miejscach publicznych czy ogródki działkowe. Ponadto, jury przyzna również nagrody specjalne, takie jak „Mister Kwiatów” czy nagroda im. Stefana Starzyńskiego.

Finałowy kwietny piknik odbędzie się 27 sierpnia w Parku Fontann, gdzie ogłoszeni zostaną laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach. Podczas uroczystości zaplanowano występy artystyczne, warsztaty dla całej rodziny, wykłady ekspertów oraz prezentację nowej warszawskiej róży nazwanej na cześć Prezydenta Starzyńskiego.