Sierżant Patryk Bziuk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III udziela pomocy rannemu w wypadku drogowym

W ostatni czwartek, po godzinach służby, dzielnicowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, sierżant Patryk Bziuk, przyszedł na pomoc mężczyźnie, który doznał obrażeń w wyniku wypadku drogowego. Te heroiczne działania miały miejsce wieczorem, podkreślając nieustępliwość i poczucie obowiązku służb ratunkowych nawet poza ich godzinami pracy.

Incydent zdarzył się około 22:00 w czwartkowy wieczór. Sierżant Bziuk, który jest częścią ekipy stacjonującej przy ulicy Opaczewskiej, wracał do domu z rodziną po dniu spędzonym na służbie. W trakcie podróży, na Alei Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty, natrafił na rozbity samochód marki Skoda. Z jego relacji wynika, że z pojazdu wydobywał się dym i różnego rodzaju płyny, takie jak olej silnikowy czy paliwo. Gdy zbliżył się do auta, zobaczył kierowcę z widocznymi obrażeniami głowy.

Nasz dzielnicowy nie zwlekając ani chwili, wezwał odpowiednie służby i natychmiast przystąpił do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wykazał się tu niezwykłym zaangażowaniem, opiekując się rannym mężczyzną aż do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Akcja ratunkowa była wspierana przez drużynę straży pożarnej, a także przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego i Zarządu Dróg Miejskich. Wszystko to stanowi kolejny dowód na to, jak policjanci z Ochoty wykazują się odpowiedzialną postawą nie tylko podczas służby, ale również w wolnym czasie, kiedy sytuacja tego wymaga.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza taka sytuacja – ten sam dzielnicowy wykazał już wcześniej swoją godną podziwu postawę. W styczniu pomógł starszej kobiecie, której stan zdrowia gwałtownie się pogarszał. Również wtedy udzielił jej pierwszej pomocy, zanim przekazał ją do opieki ratowników medycznych.