Skuteczne działania przeciwnarkotykowe na Targówku zabezpieczają ponad 400 gramów substancji oraz prawie 58 tys. złotych

Niedawne interwencje policji w ramach aktywności na rzecz zwalczania przestępczości związanej z narkotykami na terenie Targówka doprowadziły do zatrzymania trzech osób. Śledczy z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Pragi Północ, odnotowali sukces w postaci konfiskaty ponad 400 gramów różnych typów narkotyków i kwoty blisko 58 tys. złotych. Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali poddani środkom zapobiegawczym, w tym policyjnemu dozorowi, na polecenie prokuratora prowadzącego śledztwo. Obaj ryzykują karę pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

W toku prowadzonej akcji, funkcjonariusze odnaleźli kilka foliowych torebek różnej barwy, zawierających zawinięcia aluminiowej folii, które były ułożone na stole. Znaleziono również dwie torebki – jedną zieloną, drugą przezroczystą – a w nich kolejne zawinięcia z folii aluminiowej. Zabezpieczono także torebkę pełną zielonych tabletek.

Dzięki prowadzonemu wywiadowi, funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego z Pragi Północ ustalili adres mieszkania na Targówku, gdzie miał rezydować mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową. Informacje wskazywały, że 44-latek zajmował się dostarczaniem nielegalnych substancji pod inny adres, gdzie były one porcjowane i sprzedawane na Pradze Północ.

Policja przeprowadziła kontrolę 44-latka w momencie, gdy ten wjechał do monitorowanego przez nich garażu. Po przeszukaniu jego auta, udali się do jego mieszkania. W wyniku przeszukań zabezpieczono słoik z suszem roślinnym, dwa telefony komórkowe oraz prawie 58 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do wcześniej obserwowanego garażu, gdzie podejrzewano przechowywanie narkotyków.

W garażu policjanci napotkali 52-letniego mężczyznę i 46-letnią kobietę, którzy nie potrafili udzielić sensownych odpowiedzi na pytania, co tam robią. W trakcie przeszukiwania pomieszczenia, śledczy odnaleźli torebki foliowe z zawartością kilkuset zawinięć z suszem roślinnym, substancją białą i brązową, kilkadziesiąt zielonych tabletek oraz pięć wag elektronicznych.

Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Zabezpieczone substancje przekazane zostały do dalszej analizy policyjnemu technikowi. Śledztwo kontynuują funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego komisariatu na Targówku.

Zarzuty wobec 52-latka dotyczą posiadania ponad 400 gramów różnych narkotyków takich jak marihuana, heroina, metamfetamina, kokaina, amfetamina, mefedron i ectasy. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 44-latek usłyszał zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.