Nowe jezdnie ulic Kasprzaka i Redutowej uwolnione dla kierowców, oznacza to krok w kierunku uruchomienia nowej linii tramwajowej na Woli

Od 5 lutego, poniedziałku, kierujący pojazdami będą mogli korzystać z nowo wybudowanych jezdni ulic Kasprzaka i Redutowej. Otwarcie tych odcinków drogowych oznacza wstęp do finalnej fazy przygotowań przed debiutem nowej trasy tramwajowej na Woli.

Na ulicy Kasprzaka kończone są aktualnie prace nad nowym torowiskiem tramwajowym, znanym jako zielone torowisko. Długość owej „zielonej dywany” wynosi aż 2,5 km. Praktycznie wszystkie składowe elementy nowego połączenia są już gotowe, pozostaje jedynie ułożenie ostatnich metrów torów na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Goleszowskiej. Pierwsze tramwaje powinny przejechać tą trasą prawdopodobnie już w lutym, natomiast obecny stan prac jest na tyle zaawansowany, że można otworzyć dla ruchu drogowego wybudowane tu jezdnie.

Podczas weekendu 3-4 lutego firma Strabag, odpowiedzialna za realizację projektu linii tramwajowej na ulicy Kasprzaka, zaplanowała malowanie linii oraz instalację nowych znaków drogowych. Od poniedziałku, 5 lutego od godziny 9:00, kierowcy będą mogli korzystać z jezdni o ostatecznym układzie pasów ruchu.

Stała organizacja ruchu na tym odcinku zostanie wprowadzona, co oznacza likwidację utrudnień dla kierowców na odcinku od ulicy Redutowej do Skierniewickiej. Na skrzyżowaniu Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej, kierowcy będą mieli do dyspozycji wszystkie pasy ruchu. Otwarta zostanie również nowa północna jezdnia ulicy Kasprzaka, zlokalizowana wzdłuż wybudowanego tam torowiska. Kierujący pojazdami w stronę Bemowa nie będą musieli już skręcać w ulicę Ordona na skrzyżowaniu – pojadą prosto dwoma pasami nowej drogi, a na skrzyżowaniu z Wolską będą mieli do dyspozycji trzy pasy skrętu w lewo.

Po ulicy Kasprzaka będą też kursować autobusy linii 105 na trasie w kierunku pętli Os. Górczewska oraz 167 kierujące na Stare Bemowo/Fort Bemowo.

W poniedziałek 5 lutego o godzinie 9:00 zostanie udostępniona dla ruchu wschodnia jezdnia ulicy Redutowej, prowadząca w kierunku ulicy Jana Olbrachta. To koniec utrudnień także w tym miejscu. Oba pasy ruchu na ulicy Redutowej będą dostępne dla kierowców.

Prace nadal trwają na skrzyżowaniu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Kierowcy powinni pamiętać, że na ulicy Ordona nadal dostępny jest tylko jeden pas ruchu, umożliwiający jazdę w obu kierunkach. Samochody poruszające się ulicą Wolską w stronę Redutowej mają do dyspozycji dwa pasy ruchu, a z trzeciego pasu mogą skręcić w Elekcyjną. Skręt w lewo w ulicę Ordona jest natomiast niemożliwy. Dojazd na Odolany od strony Alei Prymasa Tysiąclecia jest możliwy przez ulicę Kasprzaka do Ordona. Za skrzyżowaniem na Wolskiej dostępne są dwa pasy ruchu, a na wysokości nowej jezdni Kasprzaka pojawi się jeszcze trzeci pas.