Służby porządkowe zdecydowane na wsparcie osób bezdomnych – dzielnicowy Bielan w akcji

Oficer z komendy policji w bielańskim rejonie Warszawy rozdał paczki żywnościowe, które zostały sfinansowane przez lokalny urząd dzielnicy, osobom cierpiącym na ubóstwo i bezdomność. Te niewielkie gesty miały za zadanie przynieść chwilową radość potrzebującym i wprowadzić odrobinę pozytywnej atmosfery w ich życie. Ta akcja została przeprowadzona zgodnie z ideą „Pomagamy i chronimy”, a jej realizację umożliwiło wsparcie ze strony pracowników Urzędu Dzielnicy Bielany, mających na celu pomoc tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji.

Policjanci przez cały rok poświęcają dużo czasu i energii na pomoc osobom bezdomnym i ubogim. Szczególnie dotyczy to funkcjonariuszy tzw. dzielnicowych, którzy regularnie sprawdzają wszelkiego rodzaju miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia – od klatek schodowych poprzez opuszczone budynki, aż po ogrody działkowe.

Wyjątkowo myśląc o tych, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania i są w szczególnym stopniu potrzebujący pomocy, dzielnicowy z bielańskiego komisariatu odwiedził te miejsca, w których na co dzień przebywają bezdomni. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, każdej z tych osób wręczono specjalnie na tę okoliczność paczkę żywnościową ufundowaną przez Urząd Dzielnicy Bielany. Opakowanie zawierało artykuły spożywcze, które z pewnością okażą się niezbędne w okresie świątecznym. Podczas spotkań z funkcjonariuszem, osoby dotknięte problemem braku domu dowiedziały się także, gdzie mogą szukać dalszego wsparcia – w jakich ośrodkach i instytucjach.

Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców o wyrażanie szczególnej troski dla osób ubogich, bezdomnych, samotnych i niewydolnych. Czasem nawet drobne gesty są w stanie przynieść znaczne wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują. Nie pozostańmy obojętni na ich los!