Sylwester 2023: Innowacyjne obchody na bulwarze gen. Pattona w Dzielnicy Wisła

Obchody tegorocznego sylwestra w Dzielnicy Wisła prezentują nowatorską formułę świętowania, zastępując tradycyjne fajerwerki zimnymi ogniami oraz gwarantując komfortowe ciepłe ubrania zamiast formalnych kreacji. Wydarzenie, które swoje rozpoczęcie ma o południu, będzie miało miejsce na bulwarze noszącym imię generała Smitha Pattona.

Różnorodność atrakcji zaplanowanych na ostatni dzień roku w Dzielnicy Wisła sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy pragną powitać Nowy Rok w niekonwencjonalny sposób. Między innymi, będzie coś dla rodzin z dziećmi, miłośników muzyki oraz fanów Wisły. Każdy uczestnik otrzyma na powitanie kubek gorącej herbaty zimowej.

Zachęta do wspólnej zabawy brzmi również dla plaży na bulwarze gen. S. Pattona, która znajduje się pomiędzy restauracją Bezkres a Przystanią Nowa Fala.

Rozpoczynając od południa, najmłodszych gości czeka szereg warsztatów. Przygotowano dla nich różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe na plaży, jak również drzewko życzeń, gdzie będą mogli zapisać swoje noworoczne marzenia i umieścić je na choince na plaży.

Od godziny 12:00 do 16:00 otwarte zostanie przejrzyste InfoBarka o noworocznym wystroju. Wymagane jest jednak wcześniejsze zapisanie się. Więcej informacji można znaleźć na profilu FB Dzielnicy Wisła.

Po godzinie 21:00 zaplanowano koncert na niewielkiej, oświetlonej scenie na plaży. Wystąpią tam Gramm Band i Lunar Sun – zwycięzcy festiwalu „Famous Covers Fest 2023”, prezentując akustyczne covery. W międzyczasie, goście będą mogli ogrzewać się przy trzech paleniskach umieszczonych na plaży.

Uczestnicy wydarzenia mają także wpływ na to, które piosenki zostaną zagrane. Wystarczy, że podzielą się swoimi propozycjami muzycznymi pod odpowiednim postem na profilu Dzielnicy Wisła. Wybrane utwory zagrają dj Yasman i dj Niezła Agentka.

Na koniec, podczas wydarzenia przewidziano pokaz tańca z ogniem na plaży, który odbędzie się dwa razy: o 21:45 oraz o 23:30. Punktualnie o północy, każdemu z obecnych na bulwarze S. Pattona wręczony zostanie zimny ogień do zapalenia. Dodatkowo, o tej samej godzinie, Muzeum nad Wisłą przygotowało performans na placu przed MSN.