Thames British School Warsaw – szkoła na najwyższym poziomie

Posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, którą warto rozwijać już od najmłodszych lat, dlatego dobór szkoły językowej dla dziecka jest niezwykle ważny.

Warto postawić na taką placówkę, która zapewnia edukację na światowym poziomie, a jednocześnie lekcje prowadzone będą w sposób ciekawy oraz innowacyjny, dzięki czemu dziecko/dzieci będzie chętnie uczęszczało na zajęcia.

Thames British School Warsaw – szkoła inne niż wszystkie 

Jeśli poszukujesz dobrej szkoły językowej w Warszawie, która zapewni Twojemu dziecku najlepszy start w przyszłość, postaw na Thames British School Warsaw. Szkoła łączy w sobie wszystko to, co najlepsze dla rozwoju Twojej pociechy – zarówno od strony edukacyjnej, jak i społecznej.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna, którą tworzą nauczyciele z różnych stron świata. To sprawia, że dzieci nie tylko uczą się języka obcego, ale mogą poznawać inne kultury, dzięki czemu uczą się także otwartości i tolerancji.

Dodatkowo nauczyciele stawiają na to, aby dzieci rozwijały swoje pasje, nie bały się wyrażać swojego zdania, przez co kształtuje się ich charakter. Zajęcia prowadzone w Thames British School Warsaw odbywają się w zdecydowanej większości w j. angielskim (już od pierwszych etapów nauczania), co jest świetną metodą na szybkie i płynne oswojenie się z językiem angielskim.

Wyjątkowe podejście do dzieci

International School – to szkoła z j. angielskim dla dzieci i młodzieży, które swoją przygodę z tym językiem mogą rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Szkoła Thames British School Warsaw przygotowała aż 5 programów nauczania, które różnią się w zależności od grupy wiekowej.

Early Years Foundation Stage – to program skierowany dla dzieci od 2,5 do 5 lat. W jego ramach funkcjonuje 7 obszarów, a pociechy uczą się w małych grupach, dzięki czemu przyswajanie wiedzy jest znacznie efektywniejsze. Ten program skupia się przede wszystkim na nauce przez zabawę oraz zachęcaniu dzieci do odkrywania świata.

Cambridge Primary – to kolejny program, który skierowany jest do dzieci zaczynających swoją przygodę ze szkołą podstawową. Istotą zajęć jest to, aby były one jak najbardziej zaangażowane i czerpały z nich możliwie, jak najwięcej wiedzy.

Dzięki rozbudowanemu programowi nauczania Uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności. Na tym etapie uczą się już nie tylko języka angielskiego, ale w programie również przewidziano zajęcia z:

  • nauk przyrodniczych,
  • matematyki,
  • historii,
  • muzyki,
  • geografii,
  • wychowania fizycznego,
  • informatyki,
  • sztuki,
  • projektowania.

Kolejny program to: Cambridge Lower Secondary. W jego ramach są prowadzone zajęcia dla dzieci w wieku od 11 do 14 lat, które obejmują aż 10 przedmiotów. Duży nacisk kładzie się na zdobywanie konkretnej wiedzy, dzięki czemu pociechy mogą odkryć, co faktyczne je interesuje. Dzieci uczą się analitycznego myślenia, zamiłowania do literatury, a także ciekawości do świata i przyrody. Liczne testy – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, ale także całoroczny, przyjazny system oceniania – służą weryfikacji nabytych umiejętności.

Międzynarodowa matura i nieograniczone możliwości

Dla nieco starszych Uczniów (w wieku 14-16 lat) przygotowano program Cambridge IGCSE. Ukończenie go daje niezmiernie duże możliwości w przyszłości – jest on reflektowany przez najlepsze szkoły na całym świecie. Uczniowie mogą wybrać różne ścieżki rozwoju, dostosowując je do swoich indywidualnych zainteresowań, z którymi wiążą przyszłość. Oprócz języka angielskiego i matematyki Uczniowie mogą wybrać dodatkowe przedmioty, m.in. biznes, język francuski, nauki ścisłe, hiszpański albo informatykę.

Matura międzynarodowa IB to program, który jest skierowany do uczniów w wieku od 16 do 19 lat. Jego ukończenie jest przepustką do wszystkich światowych Uniwersytetów, w tym takich jak, np.: Harvard. W ramach tego etapu nauczania uczniowie mogą wybierać z 6 grup przedmiotowych, które oferują: 20 kursów. Zdobyta wiedza weryfikowana jest za pomocą zewnętrznych egzaminów.