Warszawa mieszkania komunalne

W Warszawie powstają nowe mieszkania komunalne

W kilku lokalizacjach na terenie Warszawy powstają kolejne mieszkania komunalne. Aktualnie trwają pracę nad zakończeniem przebudowy budynku na Powiślu oraz w trakcie projektowania są inwestycje we Włochach i na Białołęce. Ponadto miasto podpisało umowę na budowę domu wielorodzinnego w Rembertowie.  

Stolica stale pracuję nad zwiększeniem oferty mieszkań komunalnych dla mieszkańców. Przeprowadza także remonty i modernizacje lokali, które są w zasobach Warszawy. Tylko na ten cel w latach 2018-2022 przeznaczono ponad 1,05 mld złotych. Wyremontowano w tym czasie około 9 tysięcy mieszkań komunalnych oraz rozdysponowano 412 mln na wydatki inwestycyjne. 

Nowe inwestycje komunalne realizowane są aktualnie w różnych częściach Warszawy. W dzielnicy Rembertów powstanie czterokondygnacyjny budek mieszkalny z 24 lokalami, o łącznej powierzchni 903,04 m2. Jak informuje urząd m.st. Warszawy, zaplanowano również wybudowanie nowego budynku komunalnego na Białołęce przy ul. Marywilskiej. Ponadto na Włochach oddanych ma być do 300 mieszkań, a na Powiślu przy ulicy Solec 46 i 46A trwają prace nad przebudową budynku. W zasoby komunalne Warszawy wzbogacą się także dzielnice Ursus oraz Praga Południe.