TopSolid CAM – szybkie programowania maszyn CNC

Szybki i bezbłędny proces programowania maszyn CNC przekłada się na poprawę wyników finansowych firmy. Właśnie dlatego warto sprawdzić możliwości programu TopSolid CAM, którzy przeznaczony jest do programowania CNC. System stosowany jest w wielu sektorach przemysłu, gdzie na co dzień wykorzystuje się maszyny numeryczne takie jak frezarki i tokarki czy zaawansowane tokarko-frezarki. Sprawdźmy, jakie możliwości daje nam ten program CAM.

TopSolid CAM – co to za program?

Gotowe programy CNC to rozwiązanie dla firm, w których wykorzystuje się maszyny numeryczne. Świetnym tego przykładem jest TopSolid CAM. Dużym atutem tego rozwiązania technologicznego jest jego uniwersalność. Z powodzeniem program można wgrać w dowolną maszynę numeryczną, a następnie programować jej pracę według określonych potrzeb. Przygotowane oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, dzięki czemu specjalista szybko wdroży się do pracy. Starannie przygotowane CAM programy pozwalają na sterowanie wszystkimi typami maszyn numerycznych. Właśnie taki jest TopSolid CAM, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

TopSolid CAM – kluczowe funkcjonalności programu 

TopSolid CAM pozwala na szybkie i skuteczne programowanie maszyn CNC. Jego autorzy zadbali o szereg przydatnych funkcjonalności, które usprawniają codzienną pracę. Wśród nich znajduje się technika Drag & Drop, która przyspiesza proces tworzenia kolejnych obróbek. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest moduł symulacji pracy CNC, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem pracy można wprowadzić niezbędne korekty w sterowaniu maszyną numeryczną. W całym procesie uwzględnia się obszar roboczy urządzenia oraz dodatkowe przyrządy. Przekłada się to na wzrost wydajności maszyny CNC oraz na poprawę bezpieczeństwa jej pracy. 

Wypracowane rozwiązania zapisywane są w PDM, dzięki czemu operator nie musi obawiać się o ich utratę. Dodatkowym atutem TopSolid Cam jest moduł FreeShape, który pozwala na dostosowywanie geometrii do pola tolerancji. Program umożliwia również zarządzanie stanem eksploatacji urządzenia. Inne kluczowe atuty TopSolid CAM to m.in.:

  • weryfikacja kodu zewnętrznymi symulatorami;
  • kontrola kolizji;
  • różnorodność obróbek;
  • podgląd obróbki z ruchem maszyny;
  • bardzo szybkie przygotowywanie technologii;
  • połączenie z bazami narzędzi;
  • zaawansowane funkcje sterowania maszynami.

Dlaczego warto zainwestować w TopSolid CAM?

Poszukując rozwiązania dla profesjonalistów, warto sprawdzić możliwości TopSolid CAM. To wysokiej jakości program CAM, który umożliwia intuicyjne i skuteczne programowanie różnego rodzaju maszyn CNC. Dzięki temu można zwiększyć kontrolę nad procesami zachodzącymi w firmie, usprawnić kompleksowe zarządzanie produkcją oraz zadbać o przekazywanie kompletnych informacji właściwym osobom. Umiejętne wykorzystanie TopSolid CAM w codziennej pracy sprawi, że Twój biznes wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Program z powodzeniem dostosujesz do swojego sektora i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie korzysta się z maszyn numerycznych. 

Wdrożenie oprogramowania z TopSolution

TopSolution to certyfikowany dostawca oprogramowania TopSolid na polskim rynku. Specjaliści marki dokładnie zapoznają się z Twoimi potrzebami oraz przygotują dla Ciebie dedykowane wdrożenia. Pokażą Ci potencjał wykorzystania TopSolid CAM w Twojej firmie oraz sprawią, że efektywnie zaczniesz korzystać z tego programu już od pierwszego dnia współpracy. Jeżeli chcesz usprawnić programowanie maszyn CNC i jeszcze lepiej zarządzać produkcją, to zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem TopSolution.