Tragiczne odkrycie na warszawskim Bródnie: ciało kobiety leżało niezauważone przez prawie rok

Zgłoszenie o niepokojącym zapachu dochodzącym z jednego z mieszkań na warszawskim osiedlu Bródno doprowadziło do makabrycznego odkrycia. W jednym z lokali znaleziono zwłoki starszej kobiety, które według wstępnych ustaleń, leżały tam przez niemal rok. Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Informacje o tym niepokojącym zdarzeniu podał miejski portal informacyjny Tu Stolica. Z relacji dziennikarzy dowiadujemy się, że już pod koniec sierpnia tego roku mieszkańcy bloku mieszkalnego przy ulicy Łojewskiej 16 alarmowali o nieznośnym zapachu emanującym z jednego z mieszkań.

Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną. Strażacy, po dotarciu na miejsce, musieli wyważyć drzwi do mieszkania, skąd dochodził ten odór. „Wewnątrz lokalu odkryto ciało 65-letniej mieszkanki bloku, znajdujące się w zaawansowanej fazie rozkładu”, przekazała Paulina Onyszko, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, w rozmowie z Tu Stolica.

Portal informacyjny ustalił, że nieszczęsna kobieta zmarła prawdopodobnie we wrześniu poprzedniego roku. Ciało seniora leżało więc w mieszkaniu przez blisko rok, niezauważone przez nikogo, aż do momentu interwencji służb ratowniczych.

Znalezione zwłoki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej. Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi teraz działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zgonu kobiety.