Remont na węźle Radzymin Płd. – utrudnienia dla kierowców

Od 11 do 15 września, kierujący pojazdami muszą przygotować się na trudności na drodze S8, na skrzyżowaniu w Radzyminie Południe, prowadzącej do Białegostoku. Drogowcy zdecydowali, że maksymalna liczba dostępnych pasów ruchu to dwa.

Zobowiązanie służb drogowych dotyczy wymiany elementu znanego jako dylatacja. Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA, wyjaśniła: „Z powodu uszkodzenia dylatacji na skrzyżowaniu Radzymin Południe na drodze S8, prowadzącej do Białegostoku, wprowadzamy od niedzieli, 10 września, zmiany w organizacji ruchu, aby umożliwić wymianę tego elementu”.

Tarnowska dodała również, że prace będą przeprowadzone w dwóch etapach i obejmą tylko część jezdni, aby zminimalizować zakłócenia dla kierowców i zapewnić ich bezpieczeństwo. W trosce o to ostatnie, od 11 do 15 września zamknięty będzie prawy pas jezdni i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Następnie, w dniach od 18 do 22 września, zamknięty będzie lewy pas jezdni, a maksymalna prędkość jazdy zostanie zredukowana do 60 km/h.