Trwa głosowanie w ramach XXII plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy

Początek roku to dla Warszawskich sportowców, ważne chwile wyróżnienia. Aktualnie trwa głosowanie w ramach XXII Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Głosy internautów można oddawać do niedzieli (13.02.2022). 

XXII edycja plebiscytu to rywalizacja pośród najlepszych. Nie zabrakło w głosowaniu sportowców wielokrotnie nagradzanych oraz olimpijczyków. Decyzja kto zostanie zwycięzcą tegorocznego plebiscytu, pozostaje w rękach powołanej kapituły oraz internautów. Internauci głosować mogą, wybierając swoich faworytów w dwóch kategoriach:

  • Najlepszy Sportowiec Roku 2021 (18 zgłoszonych osób)
  • Najlepsza impreza roku 2021 (2 zgłoszone imprezy)

Do głosowania zachęca również prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski. To szansa dla kibiców, aby mogli docenić i wykazać wsparcie dla osób biorących udział w plebiscycie. Na głosujących czekają także nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd m. st. Warszawy.

O Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy

Głównym celem towarzyszącym plebiscytowi jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy, jak również wyłonienie zwycięzców. Od roku 2010 głównym organizatorem plebiscytu jest m. st. Warszawa wraz z  jednostkami organizacyjnymi, takimi jak Stołeczna Estrada oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. W ciągu dwudziestu edycji przyznawano coroczne wyróżnienia w kategoriach, ostatnie przyznane zostały dla sportowców w 2019 roku. Panujące restrykcję sprawiły, że w roku 2020 r. plebiscyt opierał się na wybraniu przez kapitułę wygranych sportowców z ostatnich 20 lat. Internauci natomiast wybrali najlepszego sportowca 10-lecia. W XXII plebiscycie wyróżnienia opierają się na 6 kategoriach:

  • Najlepszy Sportowiec Roku,
  • Najlepszy Sportowiec z Niepełnosprawnością,
  • Trener Roku,
  • Osobowość Roku,
  • Impreza Roku,
  • Sportowa Drużyna Klubowa Roku.

Głosowanie w dwóch kategoriach (Najlepszy Sportowiec Roku 2021 oraz Najlepsza Impreza Roku 2021) trwa od 24 stycznia i potrwa do 13 lutego.