Trwają wiosenne nasadzenia drzew w warszawskich lasach

Nadejście wiosny zapoczątkowało wiosenne nasadzenia w trzech kompleksach leśnych w Warszawie. Trwające prace mają wzbogacić las Kabacki, Bemowo i Bródno łącznie o ponad 26 tysięcy drzew i krzewów.

Lasy Miejskie – Warszawa rozpoczęły nasadzenia na przygotowanych w ubiegłym roku terenach lasów. Wykonano w tym celu przygotowanie gleby, dobranie odpowiednich sadzonek, uwzględniając przede wszystkim konkretne wymagania siedliskowe. Prace trwają w trzech kompleksach leśnych na terenie Warszawy. W lasach Kabackim, Bródno i Bemowo posadzone zostanie ponad 26 tysięcy nowych drzew i krzewów, w każdym od kilku do kilkunastu tysięcy. Las Kabacki w tym roku, będzie miał najwięcej wiosennych sadzonek, wśród których są dęby szypułkowe, klony, lipy, wiązy, głogi, czereśnie i jabłonie. Niewiele mniej nasadzeń planuję się w lesie Bemowo, gdzie staną m.in. dęby, grusze, berberysy, czy jabłonie. W lesie Bródno planuję się głównie zasadzenia dębów, lip i wiązów.  

Obecnie w Warszawie jest około 9 mln drzew, a same lasy stanowią imponującą 15% powierzchnię miasta. W rok 2021 liczba ich zwiększyła się, dzięki pracy leśników o 105 tysięcy. O zieleń wzbogacono także parki i miejsca publiczne m.in. Plac Pięciu Rogów, jak i miejsca przy nowych stacjach metra na Bemowie. Mieszkańcy stolicy również udowadniają, że zieleń w mieście jest dla nich ważna. Prowadzą wiele działań, które wzbogacają parki i skwery o nową zieleń. Zauważyć to można, dzięki sukcesywnym działaniom w budżecie obywatelskim. Zieleń i nasadzenia nowych drzew, było bowiem najpopularniejszą kategorią wybieraną przez zgłaszających swoje pomysły.