Ukraińska para zatrzymana na warszawskich Bielanach za nielegalne operacje bankowe

Policjanci z Komendy Rejonowej na warszawskim Bielanach udaremnili działania dwóch osób podejrzanych o nieupoważnione użycie karty debetowej. Zatrzymani to obywatele Ukrainy, którzy teraz muszą odpowiadać za zarzuty dotyczące misappropriacji karty płatniczej i włamania na konto bankowe. Czeka ich potencjalna kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka tygodni wcześniej, poszkodowana osoba dostrzegła, że ktoś inny niż ona sama korzystał z jej karty płatniczej do dokonania wielu transakcji. Łącznie doszło do 24 takich operacji, które kosztowały jej niemal 900 złotych. Poszkodowana zgłosiła incydent do lokalnej jednostki Policji.

Gdy detektywi z Bielan dowiedzieli się o tym incydencie, natychmiast rozpoczęli śledztwo w celu identyfikacji sprawców tego przestępstwa. Na podstawie śladów pozostawionych przez transakcje, zdołali zidentyfikować podejrzanych. Kilka dni później para obywateli Ukrainy – 34-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta – została zatrzymana przez funkcjonariuszy bielańskiej komendy.

Obecnie, oboje stali się oficjalnymi podejrzanymi w sprawie przywłaszczenia karty debetowej i włamania na konto bankowe. W związku z tym grozi im surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Cały proces jest nadzorowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz, która będzie monitorować dalsze postępy w tej sprawie.