Prace w parku na Ursynowie

Ursynów – prace modernizacyjne w parku na finiszu 

Zakończenie prac w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie, nastąpić ma jeszcze w tym roku. Posadzono już blisko 300 drzew, ustawiono ławki oraz powstała podbudowa pod plac główny. 

Prace w Ursynowskim parku nie zwalniają, zapowiedzi wskazują, że prace zakończą się jeszcze w tym roku. Po zachodniej stronie popularnej na dzielnicy “Górki Kazurki” powstaje aktualnie punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę całego parku. W pobliżu wzgórza, dostępne będą również kładki, których wykonawca kończy budowę. 

Jak podaje Urząd Miasta Warszawy, równocześnie trwa budowa dwóch placów zabaw, które mieścić się będą w strefie nasłonecznionej i zacienionej. Ponadto niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej altany i dużej polany przy stoku górki. Nie zapomniano również o osobach, które wolny czas spędzają aktywnie, poćwiczyć będzie bowiem można na urządzeniach crossfit  lub skorzystać ze ścieżek rowerowych. Górka w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK służy mieszkańcom przede wszystkim do odpoczynku i z pewnością jest miejscem wartym zobaczenia na Ursynowie. Trwająca modernizacja pozwoli na przebudowę, którą zainicjowały konsultację społeczne już w 2018 roku. 

Zaobserwować można w parku również kształt placu głównego, którego przeznaczeniem będzie zapewnienie miejsca na odpoczynek. Przy alejkach, które posiadają już warstwę mineralną i trawniki, postanowiono nowe ławki. Wszystkie z zaplanowanych  300 drzew, zostało posadzone, a teren pod rabaty jest już przygotowany.