Ursynów zaprasza na obchody Dnia Patrona Warszawy 24 września 2023 roku

24 września 2023 roku, w niedzielne popołudnie, mieszkańcy i goście Ursynowa mają szansę uczestniczyć w święcie pełnym lokalnych tradycji, muzyki i tańca. Obchody Dnia Patrona Warszawy rozpoczną się o godzinie 12.00 od mszy świętej, która zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem błogosławionego Władysława z Gielniowa, znajdującym się na ulicy Przy Bażantarni. Msza będzie dedykowana stolicy Polski, jej władzom oraz wszystkim mieszkańcom.

Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza Ursynowa, podkreśla, że uroczystości ku czci bł. Władysława z Gielniowa są corocznym wydarzeniem na Ursynowie, które wprowadziło wiele koloru i pozytywnej energii do lokalnego kalendarza. Zapewnia również, że to doskonała okazja do odkrycia regionalnego rzemiosła, degustacji lokalnych specjałów i poczucia rytmu folkowej muzyki. Zaznacza także, że przewidziano miejsce do wspólnych tańców.

Targ Regionalny ma mieć miejsce w Parku Przy Bażantarni, od strony Orlika. Tam też zostanie zlokalizowana scena i przestrzeń do tańca. Uroczystości obejmują nie tylko mszę świętą o godzinie 12:00, ale także bogaty program artystyczny, który potrwa od 10:00 do 18:00.

Park Przy Bażantarni będzie gościł Targ Regionalny, na którym będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne wyroby i smaki regionu. Do rytmicznej muzyki będą grały takie kapele jak Orkiestra z Różyca (rozpoczęcie o godz. 14.15), Małolepszy z Zespołem oraz Giergot – bukiet stołecznych międzywojennych szlagierów (rozpoczęcie o godz. 15.30) oraz Dżezbandyta (Lautari) (rozpoczęcie o godz. 16.45). Wszystko to będzie mieć miejsce w towarzystwie zaplanowanej potańcówki na dechach.

Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny.