Gołoledź na ulicach Warszawy

Uwaga! Lód na chodnikach i ulicach Warszawy 

Występujące marznące opady deszczu spowodowały w stolicy gołoledź. Oblodzenia znacznie utrudniają komunikację na drogach i chodnikach Warszawy, zwiększając ryzyko kolizji lub złamania kończyn. 

Zapowiedzi pogody w Warszawie wskazywały na dodatnie temperatury i deszcze, które spowodowały roztopy zalegającego śniegu. W związku z panującą aurą, na drogach i chodnikach we wtorkowy poranek zauważyć można niebezpieczną pokrywę lodową, przypominającą lodowisko. Warunki sprzyjają sytuacjom, takim jak kolizje lub przewrócenie się na chodniku. Dlatego zarówno poruszający się na pieszo, jak i samochodami powinni zachować szczególną ostrożność. 

Liczyć się musimy również z utrudnieniami w komunikacji miejskiej. Warszawski Transport Publiczny informuje bowiem, że w związku z opadami marznącego deszczu, występują utrudnienia w kursowaniu WTP. Spodziewać się możemy opóźnień i odwołań niektórych kursów. 

Urząd m. st. Warszawy informuje natomiast o intensywnej pracy nad poprawą warunków na drogach oraz w miejscach, w których ruch pieszych jest największy. W tym celu całą noc pracowało w Warszawie 170 posypywarek Zarządu Oczyszczania Miasta. Władze i służby apelują o ostrożność oraz o działania zarządców osiedli i chodników, do których przylegają nieruchomości, polegające na użyciu soli z piaskiem, które zlikwidują występujące oblodzenie.