W Warszawie Sprzedano najdroższy apartament w Polsce

Ostatni dostępny apartament na Złotej 44 w samym sercu Warszawy, kosztował 22,9 miliona złotych. Ostatnią nieruchomość znajdującą się w wieżowcu zakupił znany inwestor – Rafał Zaorski. 

Wieżowiec w centrum Warszawy, który jest projektem jednego z najpopularniejszych architektów – Daniela Libeskinda posiada 287 lokali. Ostatnią nieruchomość sprzedano inwestorowi Rafałowi Zaorskiemu za 22 900 000 złotych, zamykając przy tym komercjalizację budynku. Każdy dostępny lokal na Złotej 44 od teraz będzie pochodził z rynku wtórnego. 

Ostatni zakupiony apartament na Złotej 44 

Nabyte mieszkanie za prawie 23 mln zł posiada 480 metrów kwadratowych. Oznacza to, że za metr kwadratowy nabywca musiał zapłacić zawrotną kwotę 47 708 zł. Spółka przekazuję również informację, że to najdroższy sprzedany apartament w Polsce, który mieści się na jednej kondygnacji. Nieruchomość jest ponadto jednym z projektów londyńskiej pracowni “Woods Bagot”. 

Wieżowiec Złota 44 

Apartamentowiec Złota 44 budowany był od 2008 roku, jednak ze względu na liczne komplikacje i pojawiające się problemy, budowa zakończona została w roku 2013. Mieszkania cieszyły się dużą popularnością, a jedno z nich zakupił w 2016 roku m.in. Robert Lewandowski. Wieżowiec posiada 192 metry, składające się na 54 kondygnacje. W podsumowaniu deweloper wspomina, że powierzchnia całkowita to aż 77 071 metrów kwadratowych. W tym części wspólne – 1800 mkw, w których znajdują się: sauna, basen, łaźnia parowa, wyposażona siłownia, sala kinowa, czy sale konferencyjne. Inwestorzy nie kryją zadowolenia ze sprzedaży wszystkim apartamentów i docenieniu luksusowego charakteru Złotej 44.