Podczas majowej nocy z 18 na 19, Warszawę odwiedziło ponad 300 tysięcy miłośników sztuki i kultury, którzy korzystali z atrakcji zorganizowanych w ramach Nocy Muzeów. To jedynie wstępna liczba, gdyż entuzjazm dla tych nocnych wydarzeń nie maleje z upływem lat. Przyjemność zwiedzania wszystkich miejsc była całkowicie bezpłatna, tak samo jak przejazdy specjalnymi liniami muzealnymi.
Według dotychczas zgromadzonych danych, spośród 311 placówek biorących udział w wydarzeniu, największym zainteresowaniem cieszył się Zamek Królewski w Warszawie, do którego zawitało ponad 23 tysiące osób. Nie mniejsze tłumy gromadziły się w okolicach Pałacu Kultury i Nauki, gdzie znajdował się interaktywny pawilon prowadzony przez miasto oraz ekspozycja plenerowa. Pewne liczby osób przyciągnęły również miejsca takie jak taras widokowy, Muzeum Ewolucji, podziemia czy Muzeum Techniki. Tradycyjnie duża frekwencja odnotowana jest też w muzeach takich jak Uniwersytetu Warszawskiego, Niepodległości, Narodowe, Wojska Polskiego oraz Powstania Warszawskiego.
Zwiedzający z entuzjazmem eksplorowali również miejsca, które na co dzień są dla nich niedostępne. Przykładowo, gabinet Prezydenta m.st. Warszawy odwiedziło prawie 1700 osób, natomiast Aeroklub Warszawski – aż 7 tysięcy. W tym roku bardzo popularne były również Muzeum Warszawy z prawie 9 tysiącami odwiedzających oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie z 7 tysiącami zwiedzających.
W ramach Nocy Muzeów, prawie 12,5 tysiąca osób skorzystało z linii muzealnych obsługiwanych przez zabytkowe pojazdy – z tramwajów skorzystało 2,5 tysiąca pasażerów, a z autobusów – niemal 10 tysięcy.
Liczba uczestników Nocy Muzeów w kolejnych latach systematycznie rosła: w 2019 roku udział wzięło ponad 185 tysięcy osób, w 2021 roku – około 175 tysięcy (z tego 130 tysięcy online), w 2022 roku – około 230 tysięcy, a w 2023 roku – około 245 tysięcy osób. W roku 2020 wydarzenie nie odbyło się z powodu pandemii COVID-19.