Warszawa przeciwko wojnie na Ukrainie

W drugim dniu występującej agresji ze strony Rosji odbędzie się kolejny protest przeciwników wojny na Ukrainie. Organizatorzy protestu, którymi jest Związek Ukraińców w Polsce razem z Płatem, Ukraińskim Domem w Warszawie, Fundacją Nasz Wybór i Komitetem Obywatelskim Solidarności z Ukrainą informują, że demonstracja odbędzie się o godzinie 18 pod Rosyjską ambasadą, kierując się w kierunku ambasady Niemieckiej. Protesty planowane są również na najbliższe dni 26 i 27 lutego. 

W proteście, który odbył się 24 lutego, uczestniczyło mnóstwo osób, wyrażających wyraźny sprzeciw w związku z działaniami Rosyjskimi i wsparcie dla naszych Ukraińskich sąsiadów. Wczorajsze demonstracje odbywały się od godziny 10 pod ambasadą Federacji Rosyjskiej. Uczestnicy wyrażali swoje wsparcie, wśród nich byli Ukraińcy, Polacy i Rosjanie. W proteście uczestniczyli także politycy. Transparenty przedstawiały m.in. napisy “Stop Wojnie” demonstranci zabrali ze sobą również flagi Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej. 

Flagi Ukrainy w Warszawie 

Głos w sprawie konfliktu zabrał także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zwrócił się do mieszkańców Warszawy, aby okazali solidarność Ukrainie by mieli świadomość, że wśród nich mają przyjaciół. Na ratuszu w Warszawie w ramach okazania solidarności zawisła flaga Ukrainy, a Pałac Kultury i Nauki podświetlono w niebiesko-żółtych barwach. Podczas konferencji prezydent Warszawy ogłosił, że postara się wesprzeć miasto partnerskie, z którym jest w stałym kontakcie. Warszawa jest przygotowana na napływ uchodźców, spowodowany konfliktem na Ukrainie. Prezydent Warszawy podkreślił również, że w obliczu kryzysu stołeczny Ratusz jest gotowy na współpracę z polskim rządem.

Jeden komentarz w temacie “Warszawa przeciwko wojnie na Ukrainie

Dodaj komentarz