Warszawska komunikacja miejska pod presją: pętla Metro Młociny zablokowana

W Warszawie, stolicy Polski, mieszkańcy zmagają się z ogromnymi problemami związanymi z poruszaniem się tramwajami. Pierwotną przyczyną jest blokada na pętli Metro Młociny, która wpływa na zarządzanie ruchem kilku linii tramwajowych.

Sygnalizowane przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Warszawie informacje sugerują, że tramwaje obsługujące linie 2, 6, 33 i 76 nie przestrzegają swoich regularnych tras:

  • Tramwaje linii 2 zmierzające do METRO MŁOCINY zostały przesunięte na inną trasę, kończąc swój bieg na krańcu Metro Marymont,
  • Podobnie postąpiono z linią 6. Tramwaje te teraz kończą swoją trasę na krańcu Twardowska, nie docierając do pętli Metro Młociny,
  • Z kolei tramwaje linii 33 i 76 jadące w kierunku METRO MŁOCINY zostały skrócone do krańca Piaski.

W celu ułatwienia mieszkańcom przejazdu do celu, uruchomiono specjalną linię autobusową oznaczoną jako „Za tramwaj”. Trasa tej linii rozpoczyna się od PIASKI 07, przechodzi przez Galla Anonima, Kochanowskiego, Reymonta, Wólczyńską, Nocznickiego, al. gen. Wittek, most Północny, al. płk. Kuklińskiego, a kończy się na ŚWIDERSKA 02, gdzie pasażerowie mogą skorzystać z zawrotki przy Myśliborskiej.

Mieszkańcy Warszawy muszą być przygotowani na cierpliwe czekanie. Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy dokładnie utrudnienia zostaną usunięte, choć przewiduje się, że prace naprawcze mogą trwać przez kilka najbliższych godzin.

ZTM zachęca mieszkańców do korzystania z alternatywnych form transportu i do regularnego sprawdzania najnowszych komunikatów dotyczących sytuacji na trasach. Przede wszystkim jednak apeluje o zachowanie ostrożności i cierpliwości w obliczu tych wyjątkowych okoliczności komunikacyjnych.