Wielokrotne zderzenie na warszawskiej S8 przyczyną długiego korka

Na popularnej trasie S8 w stolicy Polski, Warszawie, pomiędzy dwoma węzłami drogowymi – Marywilska i Modlińska, miało miejsce zderzenie czterech samochodów osobowych. W rezultacie doszło do powstania wielokilometrowego korka, który nieustannie się powiększa z powodu dużej ilości poruszających się po tej trasie pojazdów.

W wyniku kolizji, która wydarzyła się na tej gęsto użytkowanej trasie, zostały mocno uszkodzone cztery auta, w tym dwa marki opel, subaru oraz kia. Łącznie na pokładach tych samochodów podróżowało osiem osób – siedem dorosłych i jedno dziecko. Jedna z pasażerek kii została przetransportowana do szpitala.

Miał miejsce następujący scenariusz wypadku: kobieta prowadząca jeden z opli podjęła próbę ominięcia tworzącego się przed nią korka poprzez skręcenie na lewy pas ruchu. W ten sposób uniemożliwiła dalszą jazdę pojazdowi marki kia, co doprowadziło do zderzenia obu aut. Po kontakcie, opel odbił się i trafił jeszcze w dwa inne auta – informuje Adrian Szmitke, przedstawiciel Ratownictwa Drogowego.

Funkcjonariusze policji obecni na miejscu zdarzenia przeprowadzają dogłębną analizę okoliczności tej kolizji. Wszystkie osoby zaangażowane w ten incydent zostały poddane badaniom medycznym przez ratowników.

Jedna z jezdni w stronę Poznania obecnie jest zablokowana. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace służb porządkowych mogą potrwać do 15. godziny, a tym samym utrudnienia na drodze mogą być długotrwałe.

W rezultacie tego nieszczęśliwego wypadku na S8 powstał natychmiastowy korek o długości około czterech kilometrów. Perspektywy nie są optymistyczne, przewiduje się bowiem, że sytuacja może ulec pogorszeniu ze względu na coraz większy ruch powracający do stolicy.