Warszawski rowerowy ruch krytyczny: przejazd i przewidywane utrudnienia 25 sierpnia

W najbliższy piątek, 25 sierpnia, stolica Polski, Warszawa, będzie gościć kolejną edycję Masy Krytycznej – manifestacyjnego przejazdu rowerowego. Znajomość szczegółów tego wydarzenia jest istotna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza dla tych poruszających się po Śródmieściu, Ochocie i Woli, gdzie można spodziewać się pewnych utrudnień.

Jak co miesiąc, warszawscy rowerzyści zorganizują swoje spotkanie, tym razem pod hasłem „Po wakacjach rowerem do pracy i szkoły”. Wszyscy chętni do wspólnego pokonania trasy zgromadzą się na placu Zamkowym. Tam o godzinie 19:00 rozpocznie się ich przejazd, prowadzący przez liczne ulice miasta.

Trasa przejazdu obejmuje ulice takie jak Miodową, Senatorską, Marszałkowską oraz aleję Jerozolimskie i Niepodległości. Rowerzyści przejadą również przez takie punkty jak rondo Dmowskiego czy Czterdziestolatka oraz plac Teatralny, Zawiszy i Piłsudskiego. Koniec trasy również zaplanowany jest na placu Zamkowym. Całość trasy wynosi niecałe 17 kilometrów.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Policja będzie monitorować sytuację na trasie przejazdu. Możliwe jest jednak czasowe zawieszenie ruchu na niektórych ulicach, co może wpłynąć również na regularność komunikacji miejskiej – przestrzega ratusz.