Awaria na trasie kolejowej Warszawa-Berlin: zablokowany ruch w Boczowie

Trasa kolejowa łącząca stolice Polski i Niemiec została sparaliżowana w wyniku awarii. W Boczowie, znajdującym się na terenie Lubuskiego, doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Jak wynika z informacji przekazanych przez RMF FM, problem spowodował pociąg Polregio jadący z Rzebina do Zbąszynka. W trakcie jazdy nastąpiło złamanie pantografu, co doprowadziło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Ekipy naprawcze zostały szybko skierowane na miejsce zdarzenia.

Zaistniała sytuacja wywołała niemałe komplikacje dla podróżujących. Zostały odwołane rejony pociągów lokalnych, natomiast inne doświadczyły opóźnień. Nie ominęły one także pociągu poruszającego się na trasie Berlin – Warszawa, który zmuszony jest do dodatkowego czasu podróży wynoszącego około 35 minut.

Prace nad usunięciem uszkodzeń będą kontynuowane przynajmniej do godziny 10. W tym czasie pociągi Intercity będą korzystać z objazdów. Dla pasażerów przemieszczających się przy pomocy Polregio przewidziana została komunikacja autobusowa jako zastępstwo za niedostępne pociągi.

Wspomniane zdarzenie to nie pierwszy incydent na polskich torach w ostatnim okresie. W poprzedni czwartek miały miejsce wykolejenia aż trzech pociągów – w Białymstoku, Poznaniu oraz Skierniewicach.